Yeni Yaşam Okulu TV
Online Eğitim

2000 yılının başından bu yana çağ ilerlemesi çok hızlandı. Eskiden nesil farklılığı çok büyük sorun değilken günümüzde bir ebeveyn ile çocuğun arasındaki çağ farkı oldukça önem taşımaya başladı. Günümüz koşullarının zorlanması sebebiyle insanların kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri güçleşti ve zaman alır oldu. Evlenme yaşlarının artmasının yanında bir de çağın özellikle internet dünyasında çok hızlı basamaklar ile ilerlemesi eklenince nesil farklılıkları göz ardı edilemeyecek düzeye ulaştı.

İçinde bulunduğumuz zaman dilimini biraz incelediğimizde her ihtiyacımızın internet ortamından karşılanabileceğini görüyoruz. Online eğitim seçenekleri ile birlikte mümkün olan kişisel eğitim programları da en büyük ihtiyacımız olan kişisel eğitim desteğini de bizlere sunmaktadır.

Online Eğitim’de Çağımızın Gereksinimleri

Kaliteli ve çağın gereksinimlerini yerine getirebilen bir eğitim kurumunun, kişisel eğitim programlarını fiziki koşullarda sunabilmenin yanı sıra online eğitim alternatiflerini de bünyesine dahil edebilmesi gerekiyor. Örnek: Kişisel Gelişim Videoları, Online Eğitim, Uzaktan Eğitim...Sadece fiziki koşullarda gerçekleştirilebilen bir eğitim anlayışı çok kaliteli ve özenli dahi olsa, eğitimciler dünyada bir numaralı ve önde gelen isimlerden de olsa her zaman yetersiz olacaktır. Bunu şu şekilde örnekleyebiliriz. Dünyada fizik alanında en bilgili ve eğitimcilik konusunda en başarılı bir öğretmenin bir köy okulunda çalıştığını düşünün. Bu okulun köy yollarının bozuk ve şehirden kilometrelerce uzakta olduğunu varsayın. O köyün nüfusu da sadece 220 kişi olsun. Bu öğretmene ulaşmak isteyen belki milyonlarca insandan sadece o köyde bulunan 220 kişi ulaşabilme şansına sahip olacaktır. Diğer talepler ne kadar yoğun olsa da, onlar da bu öğretmenden ne kadar çok ders almak istese de ulaşamayacakları için amaçlarına da ulaşamayacaklardır.

Şu an online eğitim yoğun bir talep halindeyken çok kısa bir süre içerisinde bu ihtiyacın zaruri bir ihtiyaç halini aldığını göreceğiz. Belki bundan bir on yıl öncesine kadar bu kadar yoğun bir talep ve ihtiyaç yoktu. Ancak 2020’li yıllara girerken insanların hep bir koşuşturma içerisinde olduğunu görmekteyiz. Hep yetiştirilmesi gereken işler ve sorumluluklar var. Sadece birimizin değil hepimizin omuzunda olan bu yükü hafifletebilmek hepimizin temel arzusu.

Ruhumuz ve İhtiyaçları

Atalarımızın zamanında zaten doğa ile iç içe yaşayan inanların harici bir çaba göstermesine gerek yoktu. İşlerini yürüttükleri tarlalarda zaten hep toprak ile kaynaşmışlardı. Gerekli gücü doğa onlara sunuyordu. Havanın kararması ile dışardaki işler bitiyor ve herkes evine, yuvasına, kendi kabuğuna çekiliyordu. Birbirlerini dinleyebilecek, iletişim kurabilecek bol bol zamanları vardı. Şimdilere baktığımızda annemize, babamıza ve dahi çocuklarımıza gerekli zamanı ayıramamaktan muzdaripken nasıl olurda kendi ruhumuzu anlayabilir ve onu besleyebiliriz?

Kendi ruhumuzu anlayabilmek ve ihtiyaçlarını tespit edebilmek online eğitim ve kişisel gelişim destek programlarının temelini oluşturmaktadır. Sizler de daha kaliteli bir yaşam ve az zamana sıkıştırılabilmiş daha büyük mutluluklar yaşayabilmek isterseniz eğitimlerimizi online imkanlar dahilinde talep edebilirsiniz. Hatta aile ortamında, en yakınlarınız ve en değer verdiğiniz insanlar ile birlikte takip edebileceğiniz kişisel gelişim programlarımıza katılarak o anı bile en sevdiklerinizle paylaşıyor olabilme ayrıcalığına sahipsiniz. 

 

Online TV Üyelik Paketleri İçin Tıklayınız